You are currently viewing 15-latek zabił młodego Polaka nożem do steków

15-latek zabił młodego Polaka nożem do steków

  • Post author:
Udostępnij:

Sąd w Wielkiej Brytanii uznał 15-letniego sprawcę winnym śmierci młodego Polaka i  zdecydował się podać do publicznej wiadomości dane mordercy. 14-letni chłopiec był obiecującym piłkarzem, zmarł na skutek ośmiocentymetrowej rany kłutej.
Do zdarzenia doszło 3 października w Gateshead w Wielkiej Brytanii. Sprawca Leighton Amies w okolicach Springwell miał spotkać się z 14-letnią dziewczyną. Kiedy odprowadzał ją do domu przez park Whitehills, nastolatka poinformowała go, że za nimi idzie grupa młodych osób. Leighton Amies miał ze sobą nóż do steków, którym dźgnął idącą w grupie osobę. Następnie krzyknął, że “załatwił ich kumpla”. W trakcie procesu wyszło na jaw, że morderca chciał pozbyć się narzędzia zbrodni, próbując je stopić.

Reklama

Ofiarą okazał się pochodzący z Polski Tomasz. 14-latek został dźgnięty w klatkę piersiową i jeszcze tego samego dnia zmarł. Napastnik tłumaczył, że nosił ze sobą broń “dla bezpieczeństwa”, a sytuacja, w której się znalazł, rzekomo wymagała takiej interwencji, ponieważ został uderzony, kopnięty i przygnieciony do ziemi. Prokuratura dowiodła, że morderca kłamał na temat okoliczności zbrodni. Prokurator Mark McKone zaznaczył jednak, że grupa  głośno dyskutowała o pobiciu napastnika. Sędzia Martin Spencer uchylił nakaz zachowania anonimowości niepełnoletniego sprawcy. Powodem  była waga interesu publicznego. Spencer wyraził nadzieję, że sprawa wywoła refleksje u młodych ludzi noszących noże, którzy być może dzięki temu przemyślą swoje działania przed popełnieniem przestępstwa.

Morderca młodego Polaka nie usłyszał jeszcze wyroku – ma to nastąpić w czerwcu tego roku.

Reklama

Udostępnij: