You are currently viewing 3-latek został najmłodszym członkiem Mensy

3-latek został najmłodszym członkiem Mensy

  • Post author:
Udostępnij:

Teddy Hobbs w wieku trzech lat został najmłodszym brytyjskim członkiem Mensy. Uzyskał wynik 139 punktów w teście IQ. Czteroletni dziś chłopiec umie policzyć do 100 w siedmiu rożnych językach, a nauczył się płynnie czytać, gdy miał dwa lata.

Reklama

Czteroletni Teddy Hobbs pochodzi z Portishead w hrabstwie Somerset w Wielkiej Brytanii. Potrafi liczyć do 100 w sześciu obcych językach, w tym mandaryńskim, walijskim, francuskim, hiszpańskim i niemieckim, a także jest w stanie czytać długie powieści – poinformował serwis indy100.com.  Chłopiec jest dzieckiem 31-letniej Beth i jej 41-letniego męża Willa. Zarówno Teddy, jak i jego siostra zostali poczęci metodą in vitro.

– Kiedy urodziła się nasza córka, kupiliśmy mu tablet, abyśmy mogli skupić się na niej. Teddy nigdy nie był zbytnio zainteresowany graniem w gry. Zamiast tego po prostu lubił używać aplikacji, aby spróbować nauczyć się liczyć do 100 w mandaryńskim i innych językach – powiedziała matka chłopca.

Gdy miał trzy lata, Teddy został wpisany na elitarną listę zrzeszającą osoby o ilorazie inteligencji (IQ) kwalifikującym do górnych dwóch procent populacji. W teście uzyskał 139 punktów na 160 możliwych. Tym samym genialny chłopiec stał się najmłodszym członkiem Mensy w Wielkiej Brytanii.

Reklama

Udostępnij: