You are currently viewing Aktywiści ekologiczni przerwali mistrzostwa w snookerze

Aktywiści ekologiczni przerwali mistrzostwa w snookerze

  • Post author:
Udostępnij:

To aktywiści Just Stop Oil zakłócili w poniedziałek wieczorną sesję Mistrzostw Świata w Snookerze w Crucible Theatre w mieście Sheffield na brytyjskiej północy. Protest przerwał mecz pomiędzy Robertem Milkinsem a Joe Perrym, który jest teraz kontynuowany.  Zatrzymany został 30-letni mężczyzna i 50-letnia kobieta.

Reklama

Klimatyczni działacze starannie zaplanowali protest. Na mistrzostwa snookera przyszli w białych koszulkach z napisami z nazwą swojej organizacji i z hasłami wzywającymi do zmiany polityki paliwowej rządu. W trakcie spotkania mężczyzna wskoczył na stół bilardowy i rozsypał pomarańczowy proszek. Filmik można zobaczyć na naszym Facebooku. Kobieta nie zdołała zrealizować podobnego planu. Przed dostaniem się na blat stołu, przy którym potyczkę toczyli Mark Allen i Fan Zhengyi siłą powstrzymał ją belgijski sędzia sportowy Olivier Marteel.
Przedstawiciele organizacji Just Stop Oil wyjaśnili we wpisie na Twitterze, że żądają od rządu natychmiastowego wstrzymania wszystkich nowych brytyjskich projektów związanych z paliwami kopalnymi. Wezwali też brytyjskie instytucje sportowe do włączenia się w cywilny opór przeciwko “ludobójczej polityce rządu”.

Według Sports, 30-latek i 52-latka zostali aresztowani. Zaopatrzeni w odkurzacz organizatorzy początkowo podjęli działania, które miały oczyścić zabrudzony pomarańczowym proszkiem stół, ale w końcu uznali, że konieczne będzie wymienienie sukna, więc rozgrywki przeniesiono na wtorek.

Reklama

Udostępnij: