You are currently viewing Albańczyk skazany za gwałt na 15-latce

Albańczyk skazany za gwałt na 15-latce

  • Post author:

36-letni Albańczyk został skazany na 10 i pół roku więzienia za zgwałcenie nastolatki na betonowym kwietniku w pobliżu centrum handlowego Westfield Stratford w Wielkiej Brytanii.

Reklama

4 września ubiegłego roku, 15-latka, której dane nie zostały podane ze względów prawnych, spędzała wieczór z przyjaciółmi w barze w centrum handlowym w Stratford. Jak relacjonował prokurator, dziewczyna rozłączyła się ze swoimi przyjaciółmi po tym, jak jeden z nich wdał się z bójkę. Około 22:30 była  pod wpływem alkoholu. Podszedł do niej wtedy 36-letni obywatel Albanii Rufat Kasamaj. Z jej opowieści wynikało, że mężczyzna  dotykał jej pośladków. Spotkanie to zarejestrowały kamery monitoringu. Na nagraniach widać, że dziewczyna jest pijana.

Mężczyzna zaprowadził ją w ustronną alejkę, zaciągnął ją za betonowy kwietnik i molestował. Poza zasięgiem kamer byli przez 20 minut, podczas których doszło do zgwałcenia. Prokurator zwrócił uwagę, że choć dziewczyna była w upojeniu alkoholowym, stanowczo dała znać, że nie zgadza się na stosunek i ma mniej niż 16 lat.

Oszołomiona nastolatka zaczepiła nieznajomego przechodnia, któremu powiedziała, że została zgwałcona. Ten skontaktował się z ojcem dziewczyny i pociągiem odwiózł ją do domu.

Kasamaj, który mieszka w Wielkiej Brytanii od 2017 r., po zatrzymaniu w październiku ubiegłego roku, od razu przyznał się do winy, choć twierdził, że niewiele pamięta, bo był pod wpływem alkoholu. Sąd skazał go na 10 i pół roku pozbawienia wolności. W więzieniu spędzi co najmniej dwie trzecie wyroku. Dopiero po tym okresie będzie mógł ubiegać się o wcześniejsze zwolnienie.

Reklama