You are currently viewing Arystokratka i jej partner odpowiedzą za śmierć noworodka

Arystokratka i jej partner odpowiedzą za śmierć noworodka

  • Post author:
Udostępnij:

Constance Marten i jej partner Mark Gordon zniknęli po narodzinach dziecka na początku stycznia. W ubiegłym tygodniu  policja zatrzymała ich w pobliżu Stanmer Villas w Brighton. Finał poszukiwań dwumiesięcznego dziecka był tragiczny – jego ciało odnaleziono w pobliżu miejsca zatrzymania rodziców. Para odpowie za nieumyślne spowodowanie śmierci noworodka. O sprawie napisał “Guardian”.

Reklama

Brytyjska policja znalazła ciało dwumiesięcznego dziecka kilka godzin po tym, jak funkcjonariusze aresztowali matkę niemowlęcia i jej partnera, którzy zniknęli w styczniu. Constance Marten i Mark Gordon byli poszukiwani przez ponad siedem tygodni. W obławę na 35-latkę i 48-latka było zaangażowanych kilkaset policjantów z całego terenu hrabstwa Sussex – podaje “The Guardian”.

Barry Hughes, główny prokurator koronny w Londynie przekazał, że Constance Marten i Marka Gordona odpowiedzą za nieumyślne spowodowanie śmierci noworodka i rażące zaniedbanie. 35-letnia kobieta i jej 48-letni partner są podejrzani także o ukrywanie narodzin dziecka i wprowadzenie w błąd wymiaru sprawiedliwości.

Constance Marten pochodzi z zamożnej rodziny, mającej powiązania z brytyjską rodziną królewską. Gordon Marten z kolei przez 20 lat przebywał w więzieniu w USA za gwałt i pobicie, których dopuścił się, gdy miał zaledwie 14 lat. Para od września 2022 roku często zmieniała miejsce zakwaterowania. Nocowali w wynajmowanych na krótko pokojach, a nawet w namiocie.

Reklama

Udostępnij: