You are currently viewing Będzie strajk maszynistów metra

Będzie strajk maszynistów metra

  • Post author:
Udostępnij:

Maszyniści londyńskiego metra będą strajkować 15 marca w związku ze sporem o emerytury i warunki pracy – ogłosił związek zawodowy Aslef. Informację podał Evening Standard.

Reklama

Jak informuje gazeta, tego samego dnia strajk podejmie ponad 100 000 urzędników służby cywilnej z powodu sporu o płace i warunki pracy. Maszyniści metra będą strajkować przez 24 godziny. Za strajkiem było  99 procent załogi.  Dołączą  maszyniści pociągów testowych oraz osoby pracujące na stanowiskach kierowniczych.

Akcja strajkowa jest oznaką zaostrzania się sporu o system emerytalny i próbę wprowadzenia oszczędności przez Transport for London poprzez zmianę trybu pracy i niezastępowanie osób odchodzących z pracy.

Ostatni duży strajk metra, który sparaliżował miasto, miał miejsce 10 listopada ubiegłego roku. 10 000 członków związku zawodowego RMT strajkowało w walce o emerytury i protestowało przeciw redukcji etatów. Był to już szósty strajk metra w 2022 roku, którego efektem są straty w gospodarce szacowane na 12 milionów funtów, podczas gdy tysiące osób było zmuszonych do jazdy zatłoczonymi autobusami lub stania w korkach.

Reklama

 


Udostępnij: