You are currently viewing Birmingham w opałach

Birmingham w opałach

  • Post author:

Birmingham, drugie co do wielkości miasto w Wielkiej Brytanii, ogłosiło we wtorek faktyczne bankructwo. Władze miasta poinformowały, że wszystkie wydatki, z wyjątkiem tych najbardziej podstawowych, zostają wstrzymane z powodu braku środków.

Reklama

Rada Miasta Birmingham złożyła we wtorek zawiadomienie na podstawie sekcji 114, wstrzymując wszelkie wydatki z wyjątkiem podstawowych usług — informuje CNN. Jak wynika z zawiadomienia, deficyt powstał w wyniku trudności w spłacie od 650 mln funtów do 760 mln funtów z tytułu roszczeń o równość wynagrodzeń. Oznacza to, że wydatki zostają wstrzymane z wyjątkiem podstawowych usług, jak ochrona zdrowia, oświata czy opieka społeczna.


„Samorząd lokalny stoi przed prawdziwą burzą” – stwierdziła w BBC zastępca przewodniczącej rady Sharon Thompson. „Podobnie jak rady w całym kraju, jasne jest, że rada ta stoi przed bezprecedensowymi wyzwaniami finansowymi, począwszy od ogromnego wzrostu zapotrzebowania na opiekę społeczną dla dorosłych i dramatycznego spadku dochodów z tytułu stawek dla przedsiębiorstw, po wpływ szalejącej inflacji”.

Reklama