You are currently viewing Bo bramki były za duże

Bo bramki były za duże

  • Post author:
Udostępnij:

Do niecodziennej sytuacji doszło przed meczem Hull City – Birmingham City. Podczas kontroli sędziowskiej okazało się, że bramki ustawione na murawie są zbyt wysokie. Konieczne było skrócenie słupków. Mecz rozpoczął się z 20-minutowym opóźnieniem.

Reklama

Przed rozpoczęciem spotkania 15. kolejki Championship pomiędzy Hull City a Birmingham City, sędzia zwrócił uwagę na nieprawidłowy rozmiar bramek ustawionych na murawie. Zgodnie z przepisami wymiary bramki powinny wynosić 2,44 m wysokości i 7,32 m szerokości. Te przygotowane na niedzielny mecz były o około 5 cm za wysokie – podaje Sky Sports.

Aby móc rozegrać spotkanie konieczne było zmniejszenie bramek. Służby porządkowe rozmontowały konstrukcję i przycięły słupki. Wszystko odbyło się na murawie, na oczach kibiców, czekających na pierwszy gwizdek.

Po korekcie wysokości bramki konieczna była ponowna kalibracja systemu Goal Line Technology (monitorującego, czy piłka przekroczyła całym obwodem linię bramkową – red). Mecz wystartował z ponad 20-minutowym opóźnieniem. Ostatecznie na boisku lepsza okazała się drużyna gości, która wygrała 2:0.

Reklama

 


Udostępnij: