You are currently viewing Brytyjczycy zaczęli jeść wiewiórki?

Brytyjczycy zaczęli jeść wiewiórki?

  • Post author:

Dziennikarka Olga Skabiejewa stwierdziła na antenie rosyjskiej telewizji publicznej, że niektóre restauracje w Wielkiej Brytanii zaczęły serwować dania z wiewiórek. Sugerowała, że jest to spowodowane z jednej strony niedoborem żywności trapiącym Brytyjczyków, a z drugiej wykazywaną przez Wielką Brytanię chęcią dalszego udzielania pomocy wojskowej Ukrainie.
Olga Skabiejewa jest współprowadzącą programu „60 minut”, popularnego talk-show politycznego emitowanego na antenie państwowej stacji telewizyjnej Rossija 1. Ukraiński polityk Anton Geraszczenko zamieścił na Twitterze fragment jednego z odcinków tego programu.
– Niektóre restauracje będą serwować wiewiórki. W ich parkach jest wiele takich zwierząt. Dlaczego mieliby ich nie jeść? W Wielkiej Brytanii mają problem z niedoborem żywności, a przecież nie wycofują się ze wspierania Zełenskiego i dostarczania broni Ukrainie. Będą jeść wiewiórki i nadal dostarczać haubice Ukrainie – powiedziała Skabiejewa.

Reklama

W swojej wypowiedzi Olga Skabiejewa nawiązywała do problemów z dostępem do żywności, które trapią od pewnego czasu Brytyjczyków. O sprawie informował m.in. „The Guardian”. Trzy największe brytyjskie supermarkety były zmuszone wprowadzić reglamentację niektórych produktów spożywczych, takich jak pomidory, ogórki, czy papryka, aby ustrzec się przed opustoszeniem sklepowych półek.

Reklama