You are currently viewing Brytyjczycy zaczęli jeść wiewiórki?

Brytyjczycy zaczęli jeść wiewiórki?

  • Post author:
Udostępnij:

Dziennikarka Olga Skabiejewa stwierdziła na antenie rosyjskiej telewizji publicznej, że niektóre restauracje w Wielkiej Brytanii zaczęły serwować dania z wiewiórek. Sugerowała, że jest to spowodowane z jednej strony niedoborem żywności trapiącym Brytyjczyków, a z drugiej wykazywaną przez Wielką Brytanię chęcią dalszego udzielania pomocy wojskowej Ukrainie.
Olga Skabiejewa jest współprowadzącą programu “60 minut”, popularnego talk-show politycznego emitowanego na antenie państwowej stacji telewizyjnej Rossija 1. Ukraiński polityk Anton Geraszczenko zamieścił na Twitterze fragment jednego z odcinków tego programu.
– Niektóre restauracje będą serwować wiewiórki. W ich parkach jest wiele takich zwierząt. Dlaczego mieliby ich nie jeść? W Wielkiej Brytanii mają problem z niedoborem żywności, a przecież nie wycofują się ze wspierania Zełenskiego i dostarczania broni Ukrainie. Będą jeść wiewiórki i nadal dostarczać haubice Ukrainie – powiedziała Skabiejewa.

Reklama

W swojej wypowiedzi Olga Skabiejewa nawiązywała do problemów z dostępem do żywności, które trapią od pewnego czasu Brytyjczyków. O sprawie informował m.in. “The Guardian”. Trzy największe brytyjskie supermarkety były zmuszone wprowadzić reglamentację niektórych produktów spożywczych, takich jak pomidory, ogórki, czy papryka, aby ustrzec się przed opustoszeniem sklepowych półek.

Reklama

 


Udostępnij: