You are currently viewing Brytyjsko-Polskie Forum Technologiczne w Londynie   

Brytyjsko-Polskie Forum Technologiczne w Londynie  

  • Post author:
Udostępnij:

 4. edycja British-Polish Tech Forum odbędzie się 7 grudnia br. w centrum konferencyjnym QEII w Londynie.  

Reklama

Celem wydarzenia jest promocja Polski jako atrakcyjnego kierunku inwestycji firm brytyjskich, szczególnie w sektorze technologicznym, jak i wsparcie polskich przedsiębiorstw planujących rozwój międzynarodowy oraz współpracę z firmami i instytucjami publicznymi z Wielkiej Brytanii.

Polski sektor technologii informatycznych prezentuje niewątpliwie ciekawą ofertę dla potencjalnych brytyjskich odbiorców i kooperantów, zarówno ze względu na umiejętności polskich programistów, jak i aktywność i ambicje polskich firm. Dla polskich firm (szczególnie start-upów) Wielka Brytania może stać się odskocznią dla bardziej globalnej działalności, zwłaszcza w kontekście polityki szerszego otwarcia gospodarki brytyjskiej na świat (tzw. Global Britain) po brexicie. Wielka Brytania to centrum rynków kapitałowych oraz doskonały punkt startu do wejścia na rynki globalne, m.in. Ameryki Północnej, krajów Wspólnoty Narodów (Commonwealth) czy też Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

Wydarzenie skierowane jest do firm i instytucji sektora technologicznego i branży IT z obu krajów. Forum będzie okazją do dyskusji nad istotnymi czynnikami kształtującymi wymianę gospodarczą i inwestycje pomiędzy Polską i Wielką Brytanią.

Konferencja ma na celu rozpoznanie nowych szans rozwoju polsko-brytyjskiego partnerstwa handlowego w tym prężnie rozwijającym się obszarze gospodarki.

Współorganizowana jest przez Wydział Ekonomiczny Ambasady RP w Londynie, londyńskie Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH, British-Polish Chamber of Commerce (BPCC) oraz polsko-brytyjską organizację środowiska biznesu PBLink.

Wśród partnerów konferencji znaleźli się: Ministerstwo Rozwoju i Technologii, brytyjskie ministerstwa ds. cyfryzacji (Department for Digital, Culture, Media and Sport, DCMS) oraz handlu międzynarodowego (Department for International Trade, DIT). Reprezentowane również będą największe brytyjskie stowarzyszenia sektora zaawansowanych technologii, w tym techUK, Tech Nation oraz Coadec.

Rejestracja na stronie GoTechPoland.co.uk

Reklama

Udostępnij: