You are currently viewing Byk zaatakował w Haslington

Byk zaatakował w Haslington

  • Post author:

Byk wymknął się z gospodarstwa i atakował mieszkańców brytyjskiego miasteczka Haslington. Na miejsce wezwano policję, która przestrzegła mieszkańców i okoliczną szkołę o zagrożeniu. W stronę zwierzęcia padły strzały.

Reklama

Policję z brytyjskiego Haslington w hrabstwie Chesire zaalarmowano w środę rano, że po jednej z ulic szarżuje wściekły byk. Funkcjonariusze pojechali na miejsce, gdzie okazało się, że byk może wybiec na główną drogę i wpaść na samochody, jak również wtargnąć między okoliczne budynki. Mundurowi przestrzegli mieszkańców, jak i dyrekcję oświatowej placówki o zagrożeniu. Zalecili, by nie opuszczali swoich czterech ścian, a także szkoły.

Rzecznik lokalnej policji przekazał „Daily Mail”, że niebezpieczeństwo dla postronnych osób było realne. Mieszkańcy pisali w mediach społecznościowych, iż obawiają się byka. Służby postanowiły działać, Ostatecznie zwierzę zostało zastrzelone. – Decyzja o tym nie była prosta, ale musieliśmy ją podjąć, zanim ktokolwiek został poważnie ranny – przyznał rzecznik policji.

Reklama