You are currently viewing Ceny wody od kwietnia w górę

Ceny wody od kwietnia w górę

  • Post author:
Udostępnij:

Od kwietnia w Anglii i Walii mają wzrosnąć opłaty za wodę. Roczny rachunek dla przeciętnego gospodarstwa domowego wyniesie ok. 448 funtów – poinformował Water UK. Według BBC, podwyżka na poziomie 7,5% oznacza, że odbiorcy zapłacą średnio o 31 funtów rocznie więcej niż w zeszłym roku.

Reklama

Konsumenci uważają, że podwyżka ta dotknie gospodarstwa domowe znajdujące się w trudnej sytuacji, podczas gdy już obecnie co piąta osoba ma trudności z płaceniem na czas. Water UK podkreśla, że wzrost dla większości klientów będzie niższy niż wskaźnik inflacji (10,5% w grudniu).

Water UK poinformował, że firmy zainwestowały już w rozwój infrastruktury i zainwestują kolejne 70 mld funtów, aby “wyeliminować szkody” wynikające z przelewów burzowych i zwiększyć dostawy wody poprzez budowę nowych zbiorników i krajowych wodociągów.

Regulator Consumer Council for Water (CCW) stwierdził natomiast, że wielu odbiorców ma problemy z płatnościami z powodu regionalnego zróżnicowania wysokości opłat. Niektóre gospodarstwa domowe mogą doświadczyć podwyżek znacznie powyżej średniej, podczas gdy inne podwyżki mogą być o wiele niższe.

Reklama

Udostępnij: