You are currently viewing Chcesz przyjść na świąteczny obiad? Zapłać za jego koszt

Chcesz przyjść na świąteczny obiad? Zapłać za jego koszt

  • Post author:

63-letnia Caroline Duddridge z Fairwater w Wielkiej Brytanii pobiera opłaty od każdego członka swojej rodziny, który bierze udział w przygotowanym przez nią świątecznym obiedzie. Jak wyjaśniała w BBC,  robi to tylko po to, by otrzymać wsparcie w pokryciu kosztów.

Reklama

Pomysł na płatne posiłki zrodził się po śmierci męża Duddridge w 2015 roku, kiedy została zmuszona do ograniczenia wydatków. – Powiedziałam moim dzieciom: „to kosztuje dużo pieniędzy, zrobię mały słoiczek na niewielkie sumy pieniędzy” – wspominała w rozmowie z BBC siedem lat później. Jak dodała, proces przekazywania funduszy był „trochę chaotyczny”, dlatego nakazała, by pieniądze przelewać na jej konto bankowe.
W tym roku Duddrige, pracująca jako asystentka dydaktyczna, pobrała od swoich dwóch synów po 15 funtów, od trzech córek po 10 funtów, od czterech wnuków powyżej piątego roku życia po 5 funtów, a od dwóch trzyletnich wnucząt po 2,5 funta. Różnicę w wysokości kwot tłumaczy tym, że jej synowie pracują na pełny etat, zaś córki w niepełnym wymiarze godzin. Według 63-latki połowa łącznego budżetu na świąteczny obiad – 90 funtów – jest przeznaczana na zakup mięsa, którego  sama nie je.

– Są tacy, którzy uważają, że jestem sknerą – powiedziała w rozmowie z BBC. I dodała, żartując: – Nie zapłacisz do 1 grudnia, nie przyjdziesz. Jej zdaniem opłaty są koniecznością w sytuacji rosnących kosztów żywności i energii, kiedy na przygotowanie jedzenia na kilka dni świąt wydaje ok. 300 funtów.

Reklama