You are currently viewing Co zjedzą goście na koronacji Karola III?

Co zjedzą goście na koronacji Karola III?

  • Post author:
Udostępnij:

Co zjedzą królewscy goście po koronacji? Rodzina królewska zdradziła przepis na koronacyjne quiche, którym będzie celebrować uroczystość.

Reklama

Karol III pochodzi z dynastii Windsorów, która od 1901 roku obejmuje królewski tron. Jest pierworodnym synem najbardziej szanowanej i najdłużej panującej brytyjskiej królowej Elżbiety II. Choć książę przejął już obowiązki związane ze stanowiskiem, czeka go jeszcze uroczysta koronacja. Kuchnia rodziny Windsor zdradziła, co będą jedli zaproszeni goście.

Choć Karol III został królem 8 września 2022 roku, czyli w dniu śmierci swojej matki, to według tradycji czeka go jeszcze uroczyste przejęcie tronu. Koronacja Karola III odbędzie się 6 maja 2023 roku w Opactwie Westminsterskim. To właśnie tam mają miejsce tego typu uroczystości już od ponad 900 lat. Ceremonia będzie trwała trzy godziny i przyjmie skromny charakter. Podczas koronacji, na głowę Karola III zostanie nałożona korona świętego Edwarda. Na 7 maja przewidziano koncert koronacyjny, w którym weźmie udział rodzina królewska.

Co zjedzą goście na koronacji Karola III. Zaproszonych jest już 2000 oficjeli. W mediach społecznościowych, rodzina królewska podzieliła się przepisem na koronacyjne quiche. To jedno z dań, jakim będzie się cieszyć podczas celebrowania ważnej chwili.

Co ciekawe, quiche wywodzi się z kuchni francuskiej, a nie brytyjskiej. Jest to wypiek, w którego skład wchodzi słone kruche ciasto i wytrawne nadzienie, najczęściej zalane jajeczno-śmietanową masą. Choć najpopularniejszy jest quiche lorraine, czyli placek lotaryński, brytyjska rodzina królewska postawiła na wiosenną, wegetariańską propozycję.

Koronacyjne quiche Karola III składa się z kruchego spodu, jajeczno-śmietanowej masy i nadzienia, które może zaskoczyć. Farsz zawiera szpinak, estragon i bób. To wyjątkowo wiosenna i sezonowa propozycja.

Reklama

Udostępnij: