You are currently viewing Coraz więcej pracowniczych protestów

Coraz więcej pracowniczych protestów

  • Post author:
Udostępnij:

Zaplanowano kolejne strajki kolejowe w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie i Nowy Rok. To kolejna odsłona protestów w długotrwałym sporze o płace, miejsca pracy i warunki – zapowiedział związek zawodowy pracowników kolei, żeglugi i transportu (RMT).
Strajkować ma ponad 40 000 członków Network Rail i 14 firm obsługujących pociągi, w dniach  13, 14, 16 i 17 grudnia oraz 3, 4, 6 i 7 stycznia. Od 18 grudnia do 2 stycznia obowiązywać będzie również zakaz pracy w godzinach nadliczbowych.

Reklama

“Dalsze strajki, zwłaszcza w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie, zakłócą pierwszy normalny sezon świąteczny, na który nasi pasażerowie mogli liczyć od czasu pandemii COVID, zabierając jeszcze więcej pieniędzy z kieszeni pracowników kolei i powodując ogromne szkody w sektorach hotelarskim i detalicznym zależnym od tej pory roku dla ich firm” – piszą przedstawiciele firmy.

Premier Rishi Sunak ostrzegł  swój gabinet, że czekają go “trudne” miesiące w związku z kryzysem kosztów utrzymania, szerszą akcją strajkową i presją na NHS.

RMT jest tylko jednym z wielu związków, które obecnie grożą akcjami protestacyjnymi. Protestują m.in. urzędnicy służby cywilnej, pielęgniarki, pracownicy poczty, pracownicy pogotowia ratunkowego i związki zawodowe strażaków.

Reklama

Udostępnij: