You are currently viewing Ćwierć  miliona odwołanych wizyt i operacji

Ćwierć miliona odwołanych wizyt i operacji

  • Post author:
Udostępnij:

Członkowie związku zawodowego lekarzy British Medical Association (BMA) organizują od dziś, 11 kwietnia czterodniowy strajk obejmujący świadczenia medyczne w zakresie opieki planowej i doraźnej. Może zostać odwołanych ponad ćwierć miliona wizyt i operacji.

Reklama

Strajk zaczął się po czterodniowej przerwie wielkanocnej, która tradycyjnie powoduje powstawanie kolejek wśród pacjentów zgłaszających się na wizyty lekarskie. Następnie w maju będą 3 dni ustawowo wolne od pracy, w tym bank holiday z okazji koronacji Karola III.

Strajkujący, lekarze stażyści, domagają się 35-procentowej podwyżki płac, ze względu na wzrost kosztów utrzymania i wzrost inflacji, co, jak twierdzą, pozwoliłoby im osiągnąć poziom płac z 2008 r. Rząd stwierdził, że ich żądania są nieuzasadnione.

Lekarze stażyści stanowią około połowy wszystkich lekarzy w NHS. Są to wykwalifikowani lekarze, którzy posiadają do ośmiu lat doświadczenia w pracy jako lekarze szpitalni, w zależności od ich specjalizacji, lub do trzech lat w praktyce ogólnodostępnej.

Reklama

Udostępnij: