You are currently viewing Dlaczego zginęła Brianny Ghey?

Dlaczego zginęła Brianny Ghey?

  • Post author:
Udostępnij:

Brytyjska policja bada morderstwo 16-letniej szesnastoletniej Brianny Ghey w północno-zachodniej Anglii w weekend. W hołdzie dla nastolatki we wtorek w Liverpoolu zorganizowano czuwanie.

Reklama

16-letnia Brianna Ghey została znaleziona z ranami kłutymi na ścieżce w Linear Park w Culcheth w sobotę krótko po godzinie 15. Dziewczyna zmarła na miejscu zdarzenia. Policja poinformowała, że przeprowadzono sekcję zwłok w celu ustalenia przyczyny śmierci. W mediach społecznościowych opublikowano zdjęcie Brianny. Poszukiwano kobiety i mężczyzny w wieku około 20 lat, którzy byli widziani w parku.

W niedzielę wieczorem policja z Warrington poinformowała o aresztowaniu 15-letniego chłopaka i 15-letniej dziewczyny pod zarzutem zabójstwa Brianny. “Obecnie przebywają w areszcie, pomagając policji w dochodzeniu” – przekazano w komunikacie na Twitterze.

Policja początkowo oświadczyła, że nie ma dowodów sugerujących, że okoliczności śmierci transpłciowej Ghey były motywowane nienawiścią.

W hołdzie dla Ghey we wtorek w Liverpoolu zostało zorganizowane czuwanie. Jej rodzina powiedziała, że nastolatka była “silna, nieustraszona i jedyna w swoim rodzaju”.

Reklama

 


Udostępnij: