You are currently viewing Drogowe utrudnienia z powodu koronacji

Drogowe utrudnienia z powodu koronacji

  • Post author:
Udostępnij:

Jak będą wyglądały ograniczenia w ruchu drogowym z powodu koronacji? Mapkę i aktualne informacje opublikował Westminster City Council.

Ograniczenia w ruchu drogowym oraz zakaz parkowania będą obowiązywać w dużej części dzielnicy Westminster i okolic w piątek, 5 maja i w sobotę, 6 maja. Do strefy ograniczonego ruchu nie będą mogły wjeżdżać żadne pojazdy, w tym samochody osobowe, autobusy, autokary, samochody dostawcze, ciężarówki, motocykle i rowery.

Reklama

Część ulic już jest zamknięta, ale zakres ograniczeń zostanie rozszerzony i będzie obowiązywał od godziny 19:00 w piątek do końca dnia w sobotę. Ograniczenia te obejmą zakaz ruchu pojazdów w  rejonie rozciągającym się od północnego krańca Vauxhall Bridge, aż po stację Victoria, włącznie ze stacjami metra Hyde Park Corner i Knightsbridge.

Cały Green Park i tereny na południe od Piccadilly Circus i Leicester Square będą również zamknięte dla ruchu samochodowego, wraz z Charing Cross, Victoria Embankment i Waterloo. Ponadto, w mniejszym obszarze, wokół St James’ Park, od godziny 5:00 rano w sobotę będą obowiązywały też ograniczenia dla pieszych.

W sumie zamkniętych zostanie około 85 ulic, a DCMS w swoim komunikacie ostrzega, że wszelkie pojazdy zaparkowane na tych ulicach po godzinie 19:00 w piątek zostaną usunięte.

Utrudnienia dotkną również rowerzystów, ponieważ trasa rowerowa Cycleway 3 będzie zamknięta przez cały piątek i sobotę.

Transport for London potwierdził, że w sobotę będzie realizował wszystkie swoje połączenia metra i nie planuje żadnych przerw w ich funkcjonowaniu, w tym także na liniach nocnych Night Tube i Night Overground. Nastąpią jednak pewne zmiany w kursowaniu autobusów, w ich trasach i rozkładach jazdy, zwłaszcza w centrum Londynu.

Reklama
Bieżące informacje znajdziecie tu: bit.ly/3LiSleh

Udostępnij: