You are currently viewing Druga koronacja będzie w Edynburgu

Druga koronacja będzie w Edynburgu

  • Post author:

Króla Karola III i jego żonę Kamilę czeka jutro kolejna koronacja. W maju podczas trwających trzy dni uroczystości otrzymał insygnia królewskie, jednak to nie koniec celebracji. 5 lipca Karol ma być koronowany na króla Szkocji i z tej okazji będzie wyprawiona kolejna feta.
Uroczysta koronacja Karola III na króla Wielkiej Brytanii, która odbyła się 6 maja w opactwie westminsterskim, była wydarzeniem, które obserwowali z zapartym tchem nie tylko Brytyjczycy, ale cały świat.
Niebawem Karola III oraz jego żonę Kamilę czeka kolejne wielkie wydarzenie. Tym razem Karol ma być koronowany na króla Szkocji, a oficjalna uroczystość odbędzie się 5 lipca w Edynburgu. Szkocki rząd podał program uroczystości, podczas której nowy monarcha otrzyma królewskie insygnia Szkocji: koronę, berło i miecz państwowy. Będą inne niż te, które otrzymał podczas majowej ceremonii.

Reklama

„Król zostanie uhonorowany odznaczeniami Szkocji podczas narodowego nabożeństwa dziękczynnego w katedrze św. Idziego po procesji na Royal Mile. Ich Królewskie Wysokości, Książę i Księżna Rothesay  również wezmą udział w tym wydarzeniu” — poinformował rząd Szkocji.
Szkocja zaplanowała na 5 lipca wiele atrakcji. „Szkocja powita nowego króla i królową w lipcu serią wydarzeń z okazji koronacji. W Edynburgu odbędzie się procesja dla obywateli, procesja królewska, narodowe nabożeństwo dziękczynne i salwy z broni palnej” — przekazał pierwszy minister Szkocji Humza Yousaf.

Procesja rozpocznie się przy Pałacu Holyroodhouse i będzie się rozciągać do katedry św. Idziego. Na zakończenie nabożeństwa w katerze, z zamku w Edynburgu wystrzelona zostanie salwa z 21 dział, po czym orszak królewski uda się z powrotem do Pałacu Holyroodhouse.

Reklama