You are currently viewing Fałszywa lekarka zarobiła ponad milion funtów!

Fałszywa lekarka zarobiła ponad milion funtów!

  • Post author:

60-letnia Zholia Alemi przez 19 lat leczyła psychiatrycznie brytyjskich pacjentów. Kobieta zarobiła w tym czasie około 1,3 mln funtów. Ostatecznie wyszło na jaw, że jej dyplom ukończenia studiów medycznych jest sfałszowany, a „lekarka” nie ma żadnych kwalifikacji.

Reklama

Kobieta pracowała w strukturach służby zdrowia od 1998 do 2017 roku. Oszustka leczyła psychiatrycznie pacjentów w Szkocji, Anglii i Irlandii Północnej. Wprowadziła w błąd brytyjską Generalną Radę Lekarską. Okazało się, że Zholia Alemi studiowała medycynę, ale została wyrzucona z wydziału, ponieważ nie zdała egzaminów. Kobieta obiecała sobie, że i tak będzie leczyła ludzi. Zamiast wrócić na studia lub zmienić zawód, sfałszowała list polecający oraz dyplom ukończenia studiów lekarskich na Uniwersytecie Auckland w Nowej Zelandii.

Działania kobiety wyszły jednak na jaw. Prokuratura postawiła 60-letniej „lekarce” 13 zarzutów dotyczących, m.in. oszustwa i fałszowania dokumentów. Śledczy szacują, że kobieta podczas niespełna dwóch dekad pracy zarobiła od miliona do 1,3 mln funtów.
Oskarżona Zholia Alemi zaprzecza wszystkim zarzutom i twierdzi, że jest niewinna. Podtrzymuje również, że ukończyła studia lekarskie w 1992 roku na Uniwersytecie w Auckland.

Zdjęcie ilustracyjne

Reklama