You are currently viewing Gdzie na urlop? Najlepiej do Polski – radzi CNN

Gdzie na urlop? Najlepiej do Polski – radzi CNN

  • Post author:
Udostępnij:

Nie wiecie, gdzie warto pojechać w najbliższym czasie?  Polska znalazła się  na szczycie zestawienia przygotowanego przez CNN Travel, jako miejsce, które warto odwiedzić w 2023 roku.

Reklama

Na pierwszym miejscu zestawienia przygotowanego przez amerykański portal znalazła się Polska. Zdaniem autorów najważniejszym powodem, dla którego warto przyjechać tu w 2023 roku, jest “okazanie solidarności z krajem, który okazał solidarność ludziom z Ukrainy”. Jak wspominają, dzielenie ponad 500-kilometrowej granicy sprawiło, że to właśnie nad Wisłą schronienie utrzymała największa liczba uchodźców. Dodatkowo wojna osłabiła turystykę w Europie Środkowo-Wschodniej, a wybierający się tutaj podróżni mogą przy okazji zrobić dobry uczynek.

Niezależnie od tego, czy masz ochotę spędzić wakacje w królewskim pałacu w Warszawie, wyskoczyć na kilka dni do Krakowa, Gdańska, Wrocławia lub Poznania – setki kilometrów od granicy z Ukrainą – czy zaszyć się w lasach, nad jeziorami albo w górach, masz okazję zrobić dobry uczynek tylko poprzez spędzenie wakacji w Polsce
– czytamy na stronie CNN.

Tuż za Polską znalazła się Australia Zachodnia. Wszystko to za sprawą niezwykłego zjawiska, które będzie można oglądać tu już 20 kwietnia. Jak informuje CNN, chociaż całkowite zaćmienie Słońca potrwa niecałą minutę, to miasto Exmouth oraz półwysep Ningaloo przygotowują się na nie już od ponad roku!
Podium zamknął Liverpool, czyli miejsce, z którego pochodzą The Beatles. Warto przyjechać tu w tym roku, ponieważ w mieście będzie czekać na was wiele ciekawych wydarzeń. W maju będzie odbywać się tu konkurs Eurowizji, natomiast w czerwcu 25. edycja Liverpool Biennial – festiwalu sztuk współczesnych.

Na kolejnych pozycjach znalazły się takie miejsca jak Charleston (Karolina Południowa), Wilno (Litwa), Fidżi, Manaus (Brazylia), Saloniki (Grecja), Göteborg (Szwecja), Gruyere (Szwajcaria) czy Dolina Mustang w Nepalu.

Reklama

Udostępnij: