You are currently viewing Jazzowi gitarzyści zagrają w POSK

Jazzowi gitarzyści zagrają w POSK

  • Post author:
Udostępnij:

Świetnie zapowiada się kolejny muzyczny piątek w Jazz Cafe POSK. Tym razem będzie można posłuchać Nigela Price’a i Albana Clareta promujących płytę “Entente Cordiale”. 

Nigela Price’a nie trzeba przedstawiać – to jeden z czołowych gitarzystów w Wielkiej Brytanii, choć trzeba powiedzieć, że prawdopodobnie ogląda się przez ramię i bacznie obserwuje swojego kolegę, gitarzystę Albana Clareta. Podczas wieczoru Nigel i Alban prezentują utwory z ich nowego albumu “Entente Cordiale”, który miałó swoją premierę kilka dni temu.
Niezwykły skład złożony się z dwóch gitar na pierwszej linii, wspieranych umiejętnie przez Mirko Scarcia na kontrabasie i Matta Fishwicka na perkusji. Kwartet składa hołd wielkim kompozytorom jazzowym XX wieku, kołysząc się w melodiach takich jak Bittersuite Sama Jonesa i Moontrane Woody’ego Shawa oraz urzekając znakomitymi wykonaniami ballad, w tym Time Remembered Billa Evansa.
Na przemian porywające i oczarowujące, obficie okraszone magicznymi momentami, to wydarzenie, którego nie można przegapić – gratka dla fanów gitary jazzowej i świetnej muzyki granej przez muzyków pierwszej jazzowej ligi!
Muzycy:
Nigel Price – gitara
Alban Claret – gitara
Mirko Scarcia – kontrabas

Matt Fishwick – perkusja

 

www.nigethejazzer.com

Reklama

 Nigel Price & Alban Claret: “Entente Cordiale” -album Launch

piatek 24 marca 2023
Bar 19:30 / muzyka 20:30
Bilety £15 przy wejściu i na Eventbrite: https://bit.ly/3J02POv
 
Elsden Music and Jazz Café POSK prezentują
Premiera albumu

www.elsdenmusic.com

www.gregdowling.com


Udostępnij: