You are currently viewing Jedzcie więcej warzyw i owoców!

Jedzcie więcej warzyw i owoców!

  • Post author:

Przez 12 miesięcy mieszkańcy dwóch londyńskich dzielnic otrzymają dofinansowanie do zakupu świeżych warzyw i owoców. Celem programu jest poprawa stanu zdrowia dzieci i dorosłych. O nowej inicjatywie pisze portal The Independent.

Reklama

Choroby zależne od diety każdego roku kosztują National Health Service  miliardy funtów. Program dofinansowania zakupu warzyw i owoców ma sprawić, że zdrowa dieta stanie się bardziej dostępna dla wszystkich – mówią przedstawiciele Alexandra Rose Charity, organizacji testującej nowy program.
W ramach testowego wdrożenia programu około 120 osób z dwóch londyńskich dzielnic: Tower Hamlets i Lambeth przez okres 12 miesięcy będzie otrzymywać dofinansowanie do zakupu świeżych warzyw i owoców. Pieniądze będą im przekazywane co tydzień w formie voucherów. Dopłata ma składać się z podstawy o wysokości ośmiu funtów (około 44 zł) oraz dodatku w wysokości dwóch funtów (ok.11 zł) na każdego członka rodziny.

Program, mający stanowić odpowiedź na rosnące ceny żywności, został zainicjowany przez organizację Alexandra Rose Charity we współpracy z dwoma lokalnymi ośrodkami pomocy społecznej – Bromley by Bow Centre w dzielnicy Tower Hamlets oraz The Beacon Project w Lambeth.

Jak  pisze The Independent, powołując się na dane brytyjskiej organizacji The Food Foundation, ponad połowa Brytyjczyków, mających problemy finansowe, deklaruje, że w ostatnim czasie ograniczyła ilość kupowanych owoców. Niemal jedna na dwie z tych osób ograniczyła również konsumpcję świeżych warzyw.

Reklama