You are currently viewing Karol III nie jedzie do Francji

Karol III nie jedzie do Francji

  • Post author:

Karol III nie poleci na razie do Francji na spotkanie z Emmanuelem Macronem.

Reklama

Pałac Elizejski wystosował oświadczenie, w którym poinformowano, że wizyta Karola III we Francji została przełożona na inny termin. Brytyjski monarcha miał odwiedzić Paryż i Bordeaux w dniach 26-29 marca. Początkowo informowano, że plan wizyty zostanie zmieniony, jednak ostatecznie zdecydowano się na jej całkowite odwołanie w marcowym terminie.

„Decyzję podjęły wspólnie władze Francji i Wielkiej Brytanii po porannej rozmowie telefonicznej między Karolem III i Emmanuelem Macronem. Wizyta zostanie przełożona, aby król mógł zostać przywitany w odpowiedni sposób” – napisano w komunikacie.

Powodem zmiany planów Karola III są trwające we Francji gwałtowne protesty. Mieszkańcy m.in. Paryża, Bordeaux i Rennes wychodzą na ulice, aby pokazać swój sprzeciw wobec przyjętej przez rząd reformy emerytalnej, której gorącym orędownikiem jest Emmanuel Macron.

Z danych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych wynika, że na ulice francuskich wyszło ponad milion osób. Tylko w samym Paryżu protestowało blisko 119 tysięcy. Łącznie w całej Francji do aresztów trafiło 445 osób. W wyniku starć rannych zostało 441 policjantów.

Reklama