You are currently viewing Kłamała o pobiciu i gwałtach

Kłamała o pobiciu i gwałtach

  • Post author:
Udostępnij:

22-letnia dziś Eleanor Williams zamieściła w sieci zdjęcie swojej posiniaczonej twarzy. Opowiedziała, że była gwałcona, a później “przekazana” do agencji towarzyskiej w Amsterdamie. Mówiła, że padła ofiarą handlarzy ludźmi, co wywołało uliczne niepokoje w brytyjskim mieście Barrow-in-Furness. Okazało się, że kłamała. Teraz została za to skazana.

Reklama

22-letnia Eleanor Williams ponad dwa lata temu opublikowała w sieci zdjęcia swojej posiniaczonej twarzy. Przekazała, że obrażenia zadali jej członkowie azjatyckiego gangu zajmującego się handlem ludźmi. W jego ręce miała wpaść, gdy w Wielkiej Brytanii trwał jeszcze lockdown. Młoda kobieta relacjonowała, iż przestępcy ją zgwałcili, a następnie sprzedali, ale udało jej się oswobodzić. 19 maja 2020 roku została znaleziona na ulicy, co wywołało zamieszki w jej rodzinnym Barrow-in-Furness. Do internetu trafiły SMS-y z groźbami kierowanymi do Williams, a także podobne wiadomości wysyłane do niej na platformie Snapchat – opisało BBC News.

Post na Facebooku ze zdjęciami kobiety udostępniono ponad 100 tysięcy razy. Brytyjska prokuratura wszczęła śledztwo, ale w jego trakcie stwierdziła, że ówczesna 19-latka sama zadała sobie rany młotkiem. Podczas procesu Eleanor Williams przyznała, iż kontaktowała się z siostrą i matką, aby zaniosły młotek do jej adwokata. Śledczy udowodnili jej z kolei, że szukała w sieci przypadkowych ludzi i oskarżała ich o zmuszenie do seksu czy ubezwłasnowolnienie.

Niekiedy też wymyślała istnienie osób, które miały ją skrzywdzić. Nieprawdziwe okazały się też SMS-y i wpisy na Snapchacie. Jeden ze “wskazanych” przez nią mężczyzn powiedział w sądzie, iż nieprawdziwe oskarżenia “zrujnowały mu życie”, bo spędził 10 miesięcy w areszcie.

Ława przysięgłych uznała, iż Eleanor Williams winna jest ośmiokrotnego wprowadzenia w błąd wymiaru sprawiedliwości. O wysokości nałożonej na nią kary kobieta dowie się w marcu.

Reklama

 


Udostępnij: