You are currently viewing Kokaina w pomarańczach

Kokaina w pomarańczach

  • Post author:
Udostępnij:

Ogromna ilość kokainy została zarekwirowana przez celników w Wielkiej Brytanii. Narkotyki były ukryte w skrzyniach z pomarańczami. Wartość transportu wyceniono na 24 mln funtów.

Reklama

Policja prześledziła niektóre z transportów z Kolumbii na farmę w Somerset. Kontenery z narkotykami  przybyły do Anglii przez port London Gateway. Brytyjskie media informują, że narkotyki były wysokiej czystości, a ich rynkowa wartość jest liczona w milionach.  Część nielegalnych substancji była umieszczona w skrzyniach z pomarańczami, ale prawie 190 kg kokainy znaleziono też w pobliżu Bridgewater. Były umieszczone w schludnych paczkach i podróżowały z paszą dla zwierząt gospodarskich.

Policja przeprowadziła siedem nalotów na nieruchomości w zachodnim Londynie i aresztowała czterech mężczyzn. Odkryto ponadto  49 kg kokainy, również ukrytej w skrzyniach z pomarańczami. W tym przypadku ich droga wiodła z RPA do portu w Felixstowe. Jeden z zatrzymanych w sprawie mężczyzn trafił tymczasowo do aresztu. Trzech innych  z zachodniego Londynu w wieku 31, 51 i 60 lat zostało zwolnionych do domu. Dochodzenie cały czas trwa.

Rynek narkotyków w Wielkiej Brytanii ma wartość 9,4 mld funtów rocznie. Tylko w 2021 r. narkotyki miało brać aż 3 mln mieszkańców Wielkiej Brytanii.

Reklama

Udostępnij: