You are currently viewing Kolejny zgon w szkole po zakażeniu bakteryjnym

Kolejny zgon w szkole po zakażeniu bakteryjnym

  • Post author:

Śmiertelnie groźna dla dzieci bakteria zbiera żniwo na Wyspach. Czteroletni chłopiec jest czwartą ofiarą, która zmarła z powodu zakażenia paciorkowcem. Tragiczna liczba zgonów niestety wciąż rośnie – informuje „The Sun”. W ciągu  kilku dni infekcja doprowadziła do śmierci trojga innych uczniów szkoły podstawowej.

Reklama

Rodzina zmarłego w swoim domu czterolatka, Muhammada Ibrahima Alego, jest zdruzgotana – podał brytyjski portal. Chłopiec jest czwartym dzieckiem, które zmarło z powodu zakażenia paciorkowcem grupy A. Bezpośrednią przyczyną jego śmierci było zatrzymanie akcji serca.

Przed śmiercią podano mu antybiotyki, aby wyleczyć wysypkę na ciele. Wśród objawów choroby był też kaszel oraz bóle brzucha, na które się skarżył. Miał wysoką gorączkę. Następnego ranka rodzina zaprowadziła Ibrahima do lekarza, ale ten kazał choremu wracać do domu i kurować się paracetamolem oraz pić dużo wody. Tego samego wieczoru chłopiec zaczął mieć trudności z oddychaniem. Po zatrzymaniu akcji serca zmarł. Rodzinie przekazano, że w jego krwi wykryto paciorkowce grupy A (Streptococcus pyogenes).

Brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia potwierdziła, że jest to bardzo rzadki przypadek, w którym „infekcja może stać się inwazyjna i dostać się do części ciała, w których normalnie nie występują bakterie, co może być groźne” – podała lokalna prasa.
W ciągu zaledwie kilku dni zmarło trzech innych uczniów szkół podstawowych położonych w zachodnim Londynie, Walii i Buckinghamshire. Jedna z ofiar, uczennica pierwszej klasy szkoły podstawowej Aschford Church of England, zmarła w zeszłym tygodniu w Surrey. U sześciolatki stwierdzono szkarlatynę (choroba bakteryjna, spowodowana przez zakażenie paciorkowcami). Z tej samej szkoły zachorowało jeszcze jedno dziecko, ale już zdrowieje.

Kolejną dziecięcą ofiarą zakażenia paciorkowcem była siedmioletnia Hanna Roap, która zmarła 25 listopada – w ciągu doby od zachorowania na infekcję, pozostawiając zrozpaczoną rodzinę w Walii.

Infekcje paciorkowcami w rzadkich przypadkach mogą powodować ciężkie, zagrażające życiu zakażenie.

Reklama