You are currently viewing Korzystne zmiany dla pasażerów

Korzystne zmiany dla pasażerów

  • Post author:
Udostępnij:

Port lotniczy Londyn-City zrezygnował z zakazu wnoszenia na pokład samolotów płynów w opakowaniach większych niż 100 mililitrów. Nowy limit wynosi 2 litry. To nie są jedyne ułatwienia dla podróżnych. Powodem zmian jest wprowadzenie na lotnisku nowoczesnych systemów skanujących, które dodatkowo mają usprawnić kontrole bezpieczeństwa.

Reklama

Dzięki nowoczesnym systemom skanującym CT X-ray podróżni przechodzący kontrole bezpieczeństwa w porcie Londyn-City będą mogli przewozić w bagażu podręcznym płyny w opakowaniach do dwóch litrów. Ponadto nie będą musieli umieszczać kosmetyków w osobnej torbie, będą też mogli zostawić laptopy i inny sprzęt elektroniczny w bagażu podręcznym.

Wielka Brytania chce, aby nowe skanery zostały zainstalowane na wszystkich lotniskach do czerwca 2024 roku, co ma pomóc w zmniejszeniu kolejek do kontroli bezpieczeństwa, ponieważ pasażerowie nie będą już musieli wyjmować wielu przedmiotów z toreb. Skończy się zatem nerwowe szukanie w bagażu np. kremu do rąk czy butelki wody.

Port lotniczy Londyn-City jest położony około 16 kilometrów na wschód od centrum Londynu i obsługuje głównie europejskie kierunki. Agencja Reuters zwróciła uwagę, że jest to najbardziej ruchliwe brytyjskie lotnisko, które do tej pory wprowadziło nowoczesne systemy skanujące. Wcześniej, na początku roku dokonało tego lotnisko Teesside w północno-wschodniej Anglii.

Agencja przypomniała, że Wielka Brytania wprowadziła limit 100 ml na lotniskach w 2006 roku, kiedy policja udaremniła atak z użyciem płynnych materiałów wybuchowych na Heathrow.

Kilka lotnisk w Stanach Zjednoczonych oraz amsterdamski Schipol już wprowadziły zaawansowane technologicznie skanery. Z kolei testy miały miejsce w największym brytyjskim porcie Heathrow.

Reklama

Udostępnij: