You are currently viewing Matka skazana za śmierć dziecka

Matka skazana za śmierć dziecka

  • Post author:
Udostępnij:

Zapadł wyrok w sprawie 35-letniej matki z Wielkiej Brytanii, która zostawiła swojego rocznego synka samego w domu. Kiedy wróciła z zakupów i spaceru po parku, chłopiec leżał martwy w łóżeczku.

Reklama

Do tragicznych wydarzeń doszło w 2018 roku w Melksham (Wielka Brytania). Stacey Davis, matka rocznego Ethana, poszła na zakupy, zostawiając chłopca samego w domu. W pokoju dziecka wszystkie okna były zamknięte, nie było też wentylacji. Temperatura w pomieszczeniu gwałtownie wzrosła.

Po powrocie do domu Davis dopiero po 30 minutach poszła sprawdzić, co dzieje się z dzieckiem. Wówczas miała zauważyć, że doznało ono urazu czaszki. Mimo wezwania pomoc, lekarze stwierdzili zgon chłopca.
Davis w sądzie tłumaczyła, że uraz głowy chłopca powstał, kiedy dziecko upadło i się uderzyło. Sąd nie dał jednak wiary jej zeznaniom, sekcja zwłok również nie potwierdziła wersji oskarżonej. Wykazała za to ślady marihuany we włosach Ethana. Okazało się, że Davis często paliła ją przy synu.

Davis 1 grudnia 2022 roku została skazana na dwa lata więzienia za znęcanie się nad dzieckiem. Sąd powiedział, że kobieta nie przejmowała się dzieckiem – wyszła na zakupy, a następnie poszła do parku i odstawiła samochód do myjni, co wskazuje, że w ogóle się nie spieszyła, by wrócić do chłopca. Nie zajrzała też do niego od razu po powrocie do domu, tylko zajęła się wymianą sms-ów ze znajomym.

Reklama

 


Udostępnij: