You are currently viewing Myśleli, że bije dziecko. A ono było chore

Myśleli, że bije dziecko. A ono było chore

  • Post author:
Udostępnij:

Kobieta zgłosiła się ze swoim 16-miesięcznym synkiem po pomoc do przychodni. Lekarze, którzy zobaczyli siniaki na ciele dziecka, posądzili kobietę o znęcanie się nad potomkiem. Później okazało się, że chłopiec cierpi na białaczkę limfoblastyczną.
Brytyjski dziennik “Daily Mail” opisał historię Beth Reilly, która zauważyła na ciele 16-miesięcznego siniaki i udała się po pomoc do lekarza. Jak dodała kobieta, tylko na nogach synka naliczyła 18 wybroczyn. Lekarze, którzy oglądali chłopca w gabinecie, byli zdziwieni stanem małego pacjenta. Zaczęli przesłuchiwać kobietę pod kątem  znęcania się nad dzieckiem.

Reklama

Kobieta wyjaśniła im, że wcześniej jej syn miał objawy grypopodobne, które nie ustępowały pomimo leczenia. Beth w końcu udało się przekonać lekarzy, by wykonać dziecku pogłębioną diagnostykę, która mogłaby wykazać powody takiego stanu dziecka. W końcu skierowano chłopca na badania krwi. Wykazały one, że dziecko cierpi na białaczkę limfoblastyczną. Chłopiec jest obecnie w trakcie chemioterapii.
Białaczka limfoblastyczna to jeden z nowotworów krwi, który polega na produkcji nadmiarowej liczby limfoblastów – komórek niezdolnych do przekształcenia się w dojrzałe limfocyty. W tej sytuacji utrudniają one tworzenie się innych komórek krwi. Schorzenie to objawia się gorączką, bólem kości i stawów, niedokrwistością, zmęczeniem, bladością skóry, problemami z koncentracja, dusznością, bólem zamostkowym. Pojawiają się także krwawienia z dziąseł czy nosa, siniaki na skórze, bóle głowy i zaburzenia widzenia.

Reklama

Udostępnij: