You are currently viewing Na sprzedaż 1500 pamiątek po Freddim Mercurym

Na sprzedaż 1500 pamiątek po Freddim Mercurym

  • Post author:

1 500 przedmiotów należących do Freddiego Mercury’ego, zmarłej gwiazdy Queen, trafi na aukcję.

Reklama

Piosenkarz budował kolekcję przez ponad 30 lat i przechowywał wszystko w swoim domu w zachodnim Londynie. Kiedy zmarł w 1991 roku, pozostawił zarówno dom, jak i jego zawartość przyjaciółce Mary Austin.
Dom, Garden Lodge, w Kensington, pozostał prawie w całości tak, jak Mercury opuścił go przez trzy dekady, wraz z antycznymi meblami, dziełami sztuki i szkłem, które kolekcjonował i wystawnymi tkaninami, które kochał. Na ścianach wiszą grafiki Matisse’a i Chagalla oraz portret Picassa, który był wyświetlany nad stołem śniadaniowym w kuchni. W kuchni Mercury’ego wisiał portret żony Pabla Picassa (szacunkowo 50 000 – 70 000 funtów).

Teraz Austin zdecydowała się sprzedać kolekcję, „ponieważ muszę uporządkować moje sprawy”, wyjaśniła. Poza kilkoma „osobistymi prezentami” i zdjęciami pary, Mary Austin sprzedaje wszystko. Na sprzedaż trafi m.in. gitara akustyczna Freddiego Mercury’ego z 1975 roku Martin D-35, na której nagrał Crazy Little Thing Called Love. Na sprzedaż są też przedmioty osobiste. Telefon, który trzymał przy łóżku, specjalnie zamówiony marmurowy bar i pasujące do niego stołki barowe, serwetki koktajlowe z monogramem haftowane zielonym F i mały srebrny grzebień z wąsami. Jest też jego ulubiona kamizelka, noszona w jego ostatnim teledysku These are the Days of Our Lives, w 1991 roku.
Wszystkie 1 500 przedmiotów zostanie wystawionych latem w Sotheby’s w Londynie, zanim zostaną sprzedane we wrześniu. Oczekuje się, że aukcja przyniesie ponad 6 milionów funtów, a część wpływów zostanie przekazana na cele charytatywne.

Reklama