You are currently viewing Napadają na pielęgniarki

Napadają na pielęgniarki

  • Post author:
Udostępnij:

Władze Wielkiej Brytanii chcą, by pielęgniarki nosiły na ubraniach kamery. Z raportu Sieci Praw Kobiet wynika, że przez ostatnie cztery lata w środowisku medycznym odnotowano ponad sześć tysięcy napaści na tle seksualnym. Kamery mają pomóc w zapobieganiu przestępstwom.

Reklama

Od 2019 roku w Wielkiej Brytanii zgłoszono ponad 6,5 tysiąca doniesień o napaściach na tle seksualnym i gwałtach, do których miało dojść w placówkach medycznych. Dane, które zdobyły organizacje praw kobiet, przytacza między innymi “Washington Post”. – Rozpoczęliśmy to dochodzenie, ponieważ wielu członków organizacji zgłosiło obawy dotyczące bezpieczeństwa kobiet i dzieci na oddziałach prowadzonych przez Narodową Służbę Zdrowia, ale jesteśmy przerażeni tym, co odkryliśmy – podkreśla Heather Binning, szefowa Sieci Praw Kobiet.

Do danych odniósł się premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak. Podczas wystąpienia w parlamencie stwierdził, że jest “głęboko zszokowany i zbulwersowany” liczbami. – Organizacje Narodowej Służby Zdrowia są odpowiedzialne za ochronę swoich pracowników i pacjentów – podkreślił.

Sieć Praw Kobiet wysłała prośby o dane do 43 placówek w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej. Osiem szpitali nie odpowiedziało, ale z uzyskanych danych wynika, że odnotowano 2088 doniesień o gwałtach i 4451 o napaściach na tle seksualnym. Organizacja przekazała, że jedynie cztery procent tych doniesień zakończyło się postawieniem zarzutów.

Informacje o napaściach są wyzwaniem dla Narodowej Służby Zdrowia. “Washington Post” wskazuje, że brytyjski Departament Zdrowia przeprowadzi “próby” z użyciem kamer, zamontowanych w ubraniach medyków, przede wszystkim pielęgniarek. Ma to pomóc w ustaleniu skali napaści i zapobieganiu przestępstwom.

Raport Sieci Praw Kobiet pojawił się w trudnym czasie dla Narodowej Służby Zdrowia, która zmaga się nie tylko z przemocą wobec swoich pracowników, ale również z ich postulatami płacowymi. W ostatnich miesiącach pielęgniarki i lekarze stażyści protestują, domagając się wyższych pensji i poprawy warunków pracy.

Reklama

 


Udostępnij: