You are currently viewing Nastolatkowie podejrzani o gwałt

Nastolatkowie podejrzani o gwałt

  • Post author:
Udostępnij:

Czterej chłopcy, w wieku od 13 do 16 lat, zostali zatrzymani w związku z gwałtem na 15-latce w szkole w Kent.
Do gwałtu na 15-letniej dziewczynce doszło 6 lutego, w Dover, w hrabstwie Ken, w południowo-wschodniej Anglii. Sprawę bada policja. Brytyjskie media podają, że w związku z napaścią policja zatrzymała czterech chłopców, w wieku od 13 do 16 lat. Pochodzący z Afganistanu nastolatkowie chodzili do tej samej szkoły co ich ofiara, jednak zostali zatrzymani w Canterbury, około 50 kilometrów od Kent.

Reklama

Trzej chłopcy, w wieku 13,15 i 16 lat, usłyszeli zarzut ułatwienia napaści, a czwarty oskarżony jest o gwałt. Trzech chłopcy mieli trzymać 15-latkę, kiedy ich kolega ją wykorzystywał. Po postawieniu zarzutów, nastolatkowie zostali zwolnieni za kaucją. Zaprzeczają, że dokonali gwałtu. Policja bada sprawę i jak podaje “The Sun”, ze względu na wagę zarzutów, intensywnie działa w celu ustalenia co dokładnie się wydarzyło.

Jak relacjonują brytyjskie media, chłopcy dostali do kraju w ubiegłym roku, przepływając (bez opieki dorosłych) kanał La Manche. Obecnie znajdują się pod opieką państwa i czekają na decyzję władz o możliwości pozostania w Wielkiej Brytanii.

Jak podają media, wśród 45 756 osób, które w ubiegłym roku nielegalnie dostały się do Wielkiej Brytanii, aż 8700 stanowiły dzieci bez opieki. Wiele z nich pochodzi właśnie z Afganistanu. Osoby pochodzące z tego państwa, są – według nieoficjalnych ustaleń – drugą co do wielkości grupą narodowościową, która nielegalnie przekracza kanał La Manche.

Reklama

 


Udostępnij: