You are currently viewing Niezwykła historia Dywizjonu 307

Niezwykła historia Dywizjonu 307

  • Post author:
Udostępnij:

Wszyscy znamy Dywizjon 303, który upamiętni w książce Arkady Fiedler. Co najmniej równie fascynująca jest historia polskiego nocnego Dywizjonu 307, który podczas II wojny światowej bronił Wielkiej Brytanii przed wrogimi bombowcami. Zostanie ona przedstawiona podczas wydarzenia zatytułowanego „Dni Dywizjonu 307 w Londynie”.
Wystawa w języku polskim i angielskim będzie prezentowana w POSK-u w dniach 20-21 maja. Uroczyste otwarcie wystawy w sobotę o godzinie 11:00. Organizatorem wydarzenia jest 307 Squadron Project, brytyjsko-polska organizacja charytatywna powołana do badania i promowania historii Dywizjonu 307 oraz wspierania współpracy międzynarodowej.

Reklama

Na wystawie zaprezentowana zostanie historia “Lwowskich Puchaczy”, pamiątki oraz unikalne materiały filmowe zawierające wywiady z lotnikami, którzy służyli w jedynym polskim nocnym dywizjonie myśliwskim podczas II
wojny światowej.

Wydarzenie to organizowane jest w ramach “Dni Dziedzictwa Polskiego”.

Wystawa odbędzie się w Sali Orłów na parterze POSK i będzie dostępna w godzinach 11:00-17:00 w sobotę 20 maja i niedzielę 21 maja. Wstęp wolny.

Więcej informacji: info@307squadron.org oraz na Facebooku:  facebook.com/307SquadronProject

Reklama

Udostępnij: