You are currently viewing Niezwykła łąka w kształcie serca

Niezwykła łąka w kształcie serca

  • Post author:
Udostępnij:

Brytyjski rolnik w niezwykły sposób uczcił śmierć ukochanej żony. Posadził sześć tysięcy dębów na powierzchni 2,5 hektara. W środku ukrył łąkę w kształcie serca.  O sprawie pisze Reuters.
Ogromne, pokryte trawą serce ukryte wśród tysięcy dębów znajduje się we wsi w angielskim hrabstwie Gloucestershire. Zobaczyć na własne oczy można je jednak tylko z lotu ptaka. Miejscowy rolnik Winston Howes stworzył je w pobliżu domu, w którym przez 33 lata mieszkał z żoną Janet. To hołd dla ukochanej, która zmarła nagle w 1995 roku z powodu niewydolności serca.

Reklama

Winston Howes posadził sześć tysięcy dębów na powierzchni 2,5 hektara. W środku stworzył łąkę w kształcie serca, które skierowane jest w stronę wsi Wotton Hill, gdzie urodziła się jego żona.  Sadzenie drzew zajęło mu tydzień. Wokół krawędzi serca posadził żonkile, które zakwitają na wiosnę, a naokoło lasu – żywopłot.

Przez długi czas łąka w kształcie serca była sekretem. Dla szerszego grona odkrył ją Andy Collett, gdy leciał balonem nad tym terenem. – Nie mogłem uwierzyć własnym oczom, gdy dojrzałem ten symbol miłości ukryty między drzewami. Często podróżuję balonem, ale to najbardziej niesamowity widok, jaki kiedykolwiek widziałem z nieba – przyznał.

Zrobił zdjęcia i opublikował je w internecie. Historią miłosną Howesów zachwycił się świat. Często jest przypominana w okolicy walentynek – święta zakochanych przypadającego 14 lutego.

Reklama

Udostępnij: