You are currently viewing Niższe ceny za energię

Niższe ceny za energię

  • Post author:
Udostępnij:

Po spadkach hurtowych cen gazu i energii elektrycznej, od lipca obniżone zostaną ceny dla klientów indywidualnych. Brytyjskie gospodarstwa domowe zyskają na obniżce średnio ponad 400 funtów rocznie.
Regulator rynku energii Ofgem ogłosił nowy limit cenowy na poziomie 2 074 funtów, co stanowi spadek z poziomu 3 280 funtów, obowiązującego w okresie od kwietnia do lipca. Ponadto do końca czerwca obowiązuje jeszcze rządowa gwarancja cen na poziomie 2 500 funtów, przedłużona przez ministra finansów Jeremy’ego Hunta w wiosennym budżecie.

Reklama

Oznacza to, że dla przeciętnego gospodarstwa domowego w Anglii, Walii i Szkocji rachunki spadną o 426 funtów rocznie. W Irlandii Północnej ceny energii są regulowane oddzielnie, a rachunki będą wynosić 1 950 funtów rocznie dla przeciętnego gospodarstwa domowego.

Warto jednak zauważyć, że ceny energii i tak są nadal prawie dwukrotnie wyższe niż przed rozpoczęciem wojny. W październiku 2021 r. przeciętne gospodarstwo domowe płaciło 1 271 funtów rocznie za gaz i energię elektryczną. Eksperci specjalizujący się w prognozach cen energii z Cornwall Insights uważają, że nie należy spodziewać się powrotu wysokości rachunków do poziomu sprzed 2020 r. “najwcześniej przed końcem dekady”.

Reklama

 


Udostępnij: