You are currently viewing Od października zakaz plastikowych kubków i talerzy

Od października zakaz plastikowych kubków i talerzy

  • Post author:
Udostępnij:

Zakaz używania jednorazowych plastikowych kubków, sztućców, talerzy i pojemników na żywność wejdzie w życie w Anglii w październiku tego roku – ogłosiło  brytyjskie ministerstwo środowiska. Podobne zakazy już od 2021 obowiązują w Szkocji i Walii.

Reklama

Według szacunków, w Anglii zużywanych jest rocznie 2,7 mld sztuk jednorazowych sztućców – w większości plastikowych – oraz 721 mln jednorazowych talerzy, ale tylko 10 proc. z nich jest poddawanych recyklingowi. Ministerstwo poinformowało, że za wprowadzeniem zakazu opowiedziało się ponad 95 proc. osób, które wzięły udział w przeprowadzonych konsultacjach społecznych.

Po wejściu w życie zakazu lokale gastronomiczne, w tym te sprzedające dania na wynos, nie będą mogły używać plastikowych jednorazowych kubków, sztućców czy pojemników, a sklepy nie będą mogły ich sprzedawać. To oznacza, że lokale gastronomiczne będą musiały przestawić się na biodegradowalne alternatywy, takie jak papierowe kubki czy drewniane sztućce. Zakaz nie obejmie  produktów używanych do przechowywania paczkowanej żywności w supermarketach, takich jak styropianowe tacki.

Reklama

 


Udostępnij: