You are currently viewing Oddali cześć bohaterom w Niedzielę Pamięci

Oddali cześć bohaterom w Niedzielę Pamięci

  • Post author:
Udostępnij:

Niedziela Pamięci miała miejsce 13 listopada. Była to okazja do przemyśleń i modlitwy za tych, którzy polegli podczas dwóch wojen światowych.  W uroczystości brali też udział polscy weterani.

Reklama

Wielka Brytania zamilkła na dwie minuty w Niedzielę Pamięci, gdy król Karol III przewodził narodowi w uhonorowaniu żołnierzy i kobiet, którzy stracili życie w obu światowych konfliktach. Tysiące weteranów, w tym wielu tych, którzy służyli podczas II wojny światowej, wzięło udział w uroczystościach.

Niedziela Pamięci jest obchodzona co roku w Wielkiej Brytanii w niedzielę najbliższą Dniu Zawieszenia Broni 11 listopada noszeniem maków i narodową dwuminutową ciszą. „Nigdy nie wolno nam zapominać o tych, którzy oddali życie w obronie naszych wartości i naszego wielkiego narodu” – powiedział sekretarz obrony Ben Wallace. „Wszyscy będziemy również myśleć o tych odważnych Ukraińcach, którzy walczą o własne przetrwanie, aby bronić wolności i demokracji dla wszystkich, tak jak żołnierze Wielkiej Brytanii i Wspólnoty Narodów w obu wojnach światowych”.

Reklama

 


Udostępnij: