You are currently viewing Odwiedź Wielką Brytanię!

Odwiedź Wielką Brytanię!

  • Post author:
Udostępnij:

Na początku przyszłego roku VisitBritain przeprowadzi kampanię, która pokaże Wielką Brytanię jako dynamiczny i atrakcyjny cel podróży. Reklamy pojawią się w Stanach Zjednoczonych, na głównych rynkach europejskich i w krajach Zatoki Perskiej.

Reklama

450 tysięcy funtów przeznacza VisitBritain, organizacja promująca Wielką Brytanię jako miejsce turystyczne, na dotacje do programów marketingowych firm zajmujących się pozyskiwaniem i obsługą turystów zagranicznych. Reklamy pojawią się w Stanach Zjednoczonych, które są najważniejszym krajem, jeśli chodzi o ruch do Wielkiej Brytanii (w tym roku wydatki tamtejszych turystów zwiększyły się o 15 procent), a także w krajach Zatoki Perskiej i na głównych rynkach europejskich.

VisitBritain szacuje, że w 2023 roku wydatki gości zagranicznych wyniosą 29,5 miliarda funtów, czyli o 4 procent więcej niż w 2019 roku. Przyjazdów ma być 35,1 miliona, co odpowiada 86 procentom wielkości sprzed pandemii.

Dyrektor generalna VisitBritain Patricia Yates podkreśla, że organizacja przede wszystkim pracuje nad tym, by odwiedzający czuli, że ich wizyta w Wielkiej Brytanii jest wartościowa. Odnosząc się do wyższych przychodów, podkreśla, że wzrost wydatków to wsparcie dla małych i lokalnych firm w całym kraju.

Motywem przewodnim promocji będzie pokazanie Wysp Brytyjskich jako miejsca dynamicznego, w którym można wiele doświadczyć. Kampania obejmie najważniejsze wydarzenia, które mają się odbyć w 2023 roku, w tym koronację króla Karola III w maju i konkurs piosenki Eurowizji, który zostanie tam przeprowadzony w imieniu Ukrainy.

VisitBritain przewiduje, że w tym roku Wielką Brytanię odwiedzi 29,7 miliona gości, co będzie stanowić 73 procent wielkości z 2019 roku. Przychody z tego tytułu mają wynieść 25,9 miliarda funtów, czyli 91 procent wartości zanotowanej w ostatnim pełnym roku przed pandemią.

Reklama

Udostępnij: