You are currently viewing Oligarcha aresztowany w Londynie

Oligarcha aresztowany w Londynie

  • Post author:
Udostępnij:

Rosyjski oligarcha został aresztowany w swojej wartej wiele milionów funtów posiadłości w Londynie pod zarzutem prania pieniędzy – poinformowała w sobotę brytyjska Narodowa Agencja ds. Przestępczości (NCA). 58-letniemu oligarsze postawiono również dwa inne zarzuty – spisku w celu oszukania ministerstwa spraw wewnętrznych oraz spisku w celu popełnienia krzywoprzysięstwa.

Reklama

Wraz z nim aresztowano jeszcze dwie osoby. Jedną z nich jest 35-letni mężczyzna, który pracuje w domu oligarchy i został zatrzymany, gdy wychodził stamtąd z torbą wypełnioną gotówką. Został on aresztowany pod zarzutem prania pieniędzy i utrudniania pracy funkcjonariuszom.

Kolejnym aresztowanym jest 39-letni mężczyzna, były partner obecnej partnerki oligarchy. Został aresztowany w swoim domu w Pimlico w centrum Londynu pod zarzutem prania pieniędzy i spisku w celu wyłudzenia pieniędzy. Wszyscy trzej aresztowani mężczyźni zostali od tego czasu zwolnieni za kaucją.

NCA nie podała nazwisk żadnego z aresztowanych, ale według rosyjskich mediów niezależnych może chodzić o rosyjskiego biznesmena, założyciela i udziałowcę Alfa Group Michaiła Fridmana – zgadza się m.in. jego wiek.

Reklama

 


Udostępnij: