You are currently viewing Partner dźgnął ją nożem 29 razy

Partner dźgnął ją nożem 29 razy

  • Post author:
Udostępnij:

Brytyjska policja opublikowała nagranie z akcji ratunkowej Martiny Turner. 54-latka została dźgnięta nożem 29 razy przez partnera poznanego w serwisie randkowym. Choć mężczyzna zostawił ją na pewną śmierć, kobiecie udało się wezwać pomoc.

Reklama

W środę Northumbria Police opublikowała wideo ukazujące interwencję w sprawie Martiny Turner. Kobieta została znaleziona przez mundurowych z nożem wbitym w klatkę piersiową i licznymi ranami kłutymi. Została natychmiast przetransportowana do szpitala.

Funkcjonariuszy wezwała na miejsce sama poszkodowana. Kobiecie udało się doczołgać do telefonu i wezwać służby. Na filmie widać, że policjanci weszli do domu 54-latki przez okno. Udało im zbić szybę i w ten sposób dostać do wnętrza mieszkania.

Brutalny atak miał miejsce 21 maja 2020 roku. Martina Turner powiedziała rano swojemu partnerowi, że zamierza po południu opuścić mieszkanie. Poznany w serwisie randkowym Steven Wood wpadł w szał twierdząc, że kobieta nie chce z nim spędzać czasu. Mężczyzna wyjął nóż z kuchennej szuflady i zaczął nim dźgać ofiarę. Kiedy ostrze pękło, napastnik wziął po prostu kolejny nóż.  – Muszę cię wykończyć, bo nie chcę przez ciebie trafić do więzienia – miał zwrócić się do swojej partnerki.

Przerażający atak zakończył się dopiero po tym, jak mężczyzna wbił 54-latce nóż w klatkę piersiową; zamknął ofiarę w mieszkaniu i zostawił ją na pewną śmierć. Kobieta miała w sumie 29 ran kłutych.

Cierpiący na chorobę afektywną dwubiegunową mężczyzna zadzwonił do swojego syna, żeby powiedzieć mu, że zrobił “coś strasznego”. Następnie udał się na Most Redheugh w Newcastle i rzucił się do rzeki Tyne. Z wody wyłowili go jednak policjanci.

Kobieta została znaleziona przez funkcjonariuszy w szafie. Została w stanie krytycznym przetransportowana do szpitala. Lekarzom udało się ustabilizować jej stan. Martina Turner obecnie cały czas musi uczęszczać na rehabilitację.

W 2022 roku Steven Wood został skazany przez sąd w Newcastle na dożywocie. Mężczyzna przyznał się do usiłowania zabójstwa. Będzie mógł ubiegać się o zwolnienie warunkowe po upływie 12 lat.

Reklama

 


Udostępnij: