You are currently viewing Pielęgniarka oskarżona o zabijanie dzieci

Pielęgniarka oskarżona o zabijanie dzieci

  • Post author:
Udostępnij:

33-letnia pielęgniarka została oskarżona o zamordowanie siedmiorga noworodków w szpitalu w brytyjskim Chester, w którym pracowała. Jest również oskarżona o usiłowanie zabójstwa kolejnych 10 dzieci. Kobieta  nie przyznaje się do winy.

Reklama

Do zagadkowych śmierci noworodków w szpitalu Countess of Chester w północno-zachodniej Anglii dochodziło między marcem 2015 a lipcem 2016 roku.  Lekarze informowali, że siedmioro wcześniaków zmarło z powodu ostrej niewydolności serca i płuc. Każde z niemowląt miało  dziwne plamy na rękach i nogach. Śledczy szybko powiązali zagadkowe zgony dzieci z pracującą w szpitalu pielęgniarką. Podczas przeszukania w jej domu znaleziono notatki sugerujące, że to właśnie ona była sprawcą. “Jestem zła, zrobiłam to” – pisała kobieta. -“Nie zasługuję na życie. Zabiłam ich celowo, ponieważ nie jestem wystarczająco dobra, aby się nimi opiekować. Jestem okropnym, złym człowiekiem”.

Lucy Letby została aresztowana i oskarżona o zabicie pięciu chłopców i dwóch dziewczynek oraz próbę zabójstwa kolejnych 10 noworodków. Najmłodsza ofiara kobiety miała zaledwie jeden dzień. Chłopiec, który był wcześniakiem, ale jego stan zdrowia określany był jako dobry, zmarł 90 minut po rozpoczęciu dyżuru przez pielęgniarkę.

Według śledczych kobieta miała mordować nowo narodzone dzieci nocami, poprzez wstrzykiwanie im dożylnie powietrza, mleka lub insuliny.

Po tym, gdy kobieta usłyszała zarzuty została zwolniona z pracy. Siedem miesięcy temu rozpoczął się jej proces.  Teraz 33-latka po raz pierwszy stanęła przed sądem, aby złożyć zeznania. Podczas rozprawy kobieta płacząc zaprzeczyła wszelkim oskarżeniom. Powiedziała, że w czasie swojej pracy opiekowała się setkami dzieci i nigdy żadnego z nich nie skrzywdziła.  Stwierdziła, że jest “zdruzgotana” postawionymi jej zarzutami, a po aresztowaniu wpadła w depresję, na którą do tej pory się leczy.

Reklama

Udostępnij: