You are currently viewing Poczta będzie strajkować przed świętami

Poczta będzie strajkować przed świętami

  • Post author:
Udostępnij:

Pracownicy brytyjskiej poczty, Royal Mail, będą strajkować przez sześć  dni przed świętami Bożego Narodzenia, w tym w Wigilię – ogłosił  reprezentujący ich związek zawodowy CWU.
Oprócz już wcześniej zapowiedzianych strajków na 24, 25 i 30 listopada oraz 1 grudnia, odbędą się one też 9, 11, 14, 15, 23 i 24 grudnia – poinformował związek, który znajduje się w długotrwałym sporze z kierownictwem Royal Mail o płace, warunki pracy i redukcje etatów.

Reklama

CWU reprezentuje ponad 115 tys. pracowników Royal Mail. Związek podkreślił, że nadal chce wynegocjować ugodę, ale szefowie “muszą się obudzić i zdać sobie sprawę, że nie pozwolimy im na zniszczenie pracownikom pocztowym środków do życia”. Związek wcześniej już odrzucił ofertę podwyżki wynoszącą 2 proc. w tym roku plus 7 proc. rozłożone na dwa lata, wskazując, że jest to poniżej inflacji, która obecnie wynosi 11,1 proc.

W związku z ogłoszoną niedawno stratą operacyjną, która w ciągu sześciu miesięcy do 25 września wyniosła 219 mln funtów, w czwartek kierownictwo Royal Mail zwróciło się do rządu o zgodę na to, by wstrzymać dostarczanie listów w soboty, co miałoby pomóc ograniczyć straty finansowe. Dostawa paczek nadal byłaby realizowana przez siedem dni w tygodniu.

Reklama

Udostępnij: