You are currently viewing Podwyżki w UK. Pracownicy będą zadowoleni

Podwyżki w UK. Pracownicy będą zadowoleni

  • Post author:
Udostępnij:

Płaca minimalna w Wielkiej Brytanii rośnie i to mocniej niż prognozowana inflacja. Najsłabiej opłacani pracownicy podwyżkę dostaną już w kwietniu. Ile po zmianach wyniesie minimalna stawka godzinowa w Wielkiej Brytanii?

Reklama

Komisja ds. Niskich Płac poinformowała, że najsłabiej opłacani pracownicy otrzymają podwyżkę wynagrodzenia – już od kwietnia minimalna stawka godzinowa rośnie do 10,42 funta – informuje “Financial Times”. I choć to wzrost 9,7 proc. rdr, a więc mniej niż inflacja odnotowana w lutym – 10,4 proc., to już znacznie powyżej inflacji prognozowanej w kwietniu na poziomie ok. 7 proc.

Eksperci spodziewają się, że wzrost płac najsłabiej opłacanego personelu wywoła efekt domina, ponieważ pracodawcy będą chcieli utrzymać atrakcyjne poziomy wynagrodzeń na wyższych stanowiskach. Skorzystać na tym może kolejne 5 mln pracowników.
Komisja ds. Niskich Płac uważa, że perspektywy dochodów gospodarstw domowych osób zarabiających płacę minimalną są lepsze niż w poprzednich latach ze względu na zmiany podatkowe oraz liczne świadczenia socjalne.

Reklama

Udostępnij: