You are currently viewing Polak  już w finale Eurowizji!

Polak już w finale Eurowizji!

  • Post author:
Udostępnij:

Trwa 67. Konkurs Piosenki Eurowizji. Do finału awansował m.in. Remo Forrer ze Szwajcarii. Z tego sukcesu może cieszyć się również Polak, który jest w jego ekipie.
Za nami pierwszy półfinał Eurowizji. Do kolejnego etapu konkursu awansowali reprezentanci 10 krajów: Finlandii, Norwegii, Szwecji, Serbii, Portugalii, Izraelu, Czech, Szwajcarii, Mołdawii i Chorwacji. Okazuje się, że z sukcesu Remo Forrera ze Szwajcarii może cieszyć się także Polak.
Reprezentant Szwajcarii w trakcie półfinału wykonał balladę “Watergun”. Piosenka przypadła do gustu fanom Eurowizji, dlatego Remo Forrera wystąpi w trakcie finału, który odbędzie się w sobotę 13 maja.

Reklama

W szwajcarskiej loży zasiadał Mikołaj Trybulc. Tribbs mógł kibicować w Liverpoolu, ponieważ jest jednym z twórców piosenki dla reprezentanta Szwajcarii. Tribbs pojawi się również podczas drugiego półfinału w loży Blanki. Nie tylko współtworzył piosenkę “Watergun”, ale także hit “Solo” dla reprezentantki Polski.
Mikołaj Trybulec urodził się 25 stycznia 1996 r. w Warszawie. Karierę rozpoczynał jako basista i muzyk sesyjny. Gdy miał 14 lat, zagrał swój pierwszy profesjonalny koncert. Oprócz muzyki jego pasją jest sport, trenował siatkówkę i sztuki walki. Jako muzyk sesyjny, grający na gitarze basowej, występował i nagrywał m.in. z Sound’n’Grace, Lanberry czy Natalią Szroeder. Uczęszczał na lekcje gry na skrzypcach, gitarze i gitarze basowej.
Tribbs w 2017 r. z Moniką Wydrzyńską założył zespół Linia Nocna. W 2020 r. zaczął samodzielnie publikować single, a w 2021 r. stworzył cover hitu Budki Suflera, który podbił serca słuchaczy. “Bal wszystkich świętych” zdobył nawet status Platynowej Płyty. Później pojawiły się kolejne piosenki, w tym covery, które były chętnie grane przez rozgłośnie radiowe.

Jest aktywny w mediach społecznościowych, na Instagramie obserwuje go niespełna 55 tys. osób. Regularnie publikuje nagrania na TikToku, gdzie obserwuje go 382,5 tys. użytkowników.

Reklama

 


Udostępnij: