You are currently viewing Polak skazany na 10 lat więzienia

Polak skazany na 10 lat więzienia

  • Post author:

Sąd w Londynie skazał w poniedziałek na 10 lat więzienia mieszkającego w Wielkiej Brytanii 42-letniego Polaka. Mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu, próbował wepchnąć pod pociąg metra nieznaną mu 22-letnią kobietę.

Reklama

Do zdarzenia doszło 29 sierpnia zeszłego roku na stacji metra King’s Cross St. Pancras, gdy 22-letnia Maria Osifeso jechała wraz ze znajomymi na  Notting Hill Carnival, doroczny festiwal kultury karaibskiej w Londynie. 42-letni Artur H. podszedł do niej, próbując z nią rozmawiać, a następnie objąwszy ją, usiłował wepchnąć i siebie, i ją pod nadjeżdżające metro. Kobietę uratował jeden z jej znajomych, chwytając ją, zanim uderzył w nią pociąg. Osifeso powiedziała w sądzie, że od tego czasu zmaga się z „przytłaczającym niepokojem”, gdy samotnie podróżuje metrem.

Mający dwójkę dzieci H. mieszka w Wielkiej Brytanii od 15 lat. Pracował w branży budowlanej, ale w sierpniu 2021 roku jego rodzina wróciła do Polski. Mężczyzna powiedział później przesłuchującym go policjantom, że tamtego dnia wypił cztery piwa oraz jedną trzecią litra wódki i myślał o odebraniu sobie życia.

Reklama