You are currently viewing Polak skazany na 12 lat więzienia

Polak skazany na 12 lat więzienia

  • Post author:
Udostępnij:

43-letni Przemysław P. został skazany na 12 lat więzienia za gwałt, którego miał się dopuścić na plaży w Brighton w południowej Anglii. Mężczyzna nie przyznał się do winy. W przeszłości był karany za ekshibicjonizm.

Reklama

Według policji hrabstwa Sussex, do zdarzenia doszło nocą 31 lipca ubiegłego roku. Zdaniem śledczych 42-letni wtedy Przemysław P. zaatakował na plaży 20-letnią kobietę. Rzekomo zgwałcił ją i udokumentował to na zdjęciach. Na zajście zareagowała ochrona plaży i lokalni policjanci. W obecności funkcjonariuszy kobieta zeznała, że nie wyraziła zgody na współżycie.
Przemysław P. został aresztowany. Twierdził, że kobietę z plaży znał już wcześniej, a do zbliżenia doszło za obopólną zgodą, ale podczas przesłuchania nie mógł sobie przypomnieć nawet imienia “znajomej”. Inaczej sprawę przedstawili świadkowie i sama ofiara. 2 maja Sąd Koronny w Lewes uznał Polaka za winnego gwałtu i skazał na 12 lat więzienia. Mężczyzna do końca utrzymywał, że jest niewinny. Brytyjska policja dodała, że podczas procesu ujawniono, iż Przemysław P. w 2013 roku został skazany za ekshibicjonizm.

Reklama

Udostępnij: