You are currently viewing Policja szykuje się do zabezpieczenia Eurowizji w Liverpoolu

Policja szykuje się do zabezpieczenia Eurowizji w Liverpoolu

  • Post author:
Udostępnij:

Konkurs Piosenki Eurowizji rozpocznie się  9 maja w Liverpoolu. Brytyjska policja przestrzega przed zagrożeniem ze strony terrorystów i apeluje o zachowanie ostrożności.
Imprezy towarzyszące temu największemu konkursowi rozpoczną się już 5 maja 2023 roku, natomiast sam finał zaplanowano na 13 maja. Organizatorzy przewidują, że przez te dziewięć dni, festiwalowe miasteczko może odwiedzić nawet 25 tysięcy osób.

Reklama

W okresie poprzedzającym imprezę w mieście i jego okolicach oraz w mediach społecznościowych zostanie zwiększona liczba komunikatów publicznych wzywających do zachowania czujności – zapowiada policja. Na ulicach Liverpoolu pojawią się specjalnie wyszkoleni funkcjonariusze w mundurach, ale też po cywilnemu, którzy będą zwracać szczególną uwagę na dziwnie zachowujące się osoby, które mogą planować popełnienie przestępstwa. “Rozmieszczenia są celowo nieprzewidywalne, a funkcjonariusze mogą pojawić się w dowolnym miejscu w dowolnym czasie” – informuje na swoich stronach internetowych serwis BBC. I przypomina o innym tragicznym zdarzeniu. W maju 2017 roku w Manchesterze doszło do samobójczego ataku bombowego. Terrorysta odpalił ładunki wybuchowe przed halą Manchester Arena, kilka minut po zakończeniu koncertu amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande. Zamachu dokonał obywatel brytyjski libijskiego pochodzenia. Oprócz sprawcy zginęły 22 osoby, w tym dwoje Polaków.

Reklama

Udostępnij: