You are currently viewing Poszedł na ryby, złowił rekina

Poszedł na ryby, złowił rekina

  • Post author:

Brytyjski wędkarz złapał na haczyk rekina. Mężczyzna nagrał swoją godzinną walkę z drapieżnikiem, a wideo z tego zdarzenia opublikował w sieci.
Wędkarz Ray Breton złowił rekina u wybrzeży brytyjskiej wyspy Wight. Mężczyzna nagrał swoją walkę z drapieżnikiem i opublikował film w sieci. Autor nagrania na co dzień jest kierowcą ciężarówki i mieszka w brytyjskim mieście Gosport. Wędkarstwo to wyłącznie jego hobby.
– Ważył co najmniej 130 kilogramów. Złapałem wcześniej kilka rekinów, ale ten wydawał się wścieklejszy, niż poprzednie. Byłem z siebie naprawdę dumny. W trakcie walki doznałem kilku drobnych obrażeń – powiedział autor nagrania Ray Breton cytowany przez brytyjską stację „LADbible”.

Reklama

Rekin, którego udało się uchwycić na nagraniu to prawdopodobnie żarłacz śledziowy. Dorosły okaz może osiągnąć nawet do trzech metrów długości i ważyć do 130 kilogramów. Żeruje przede wszystkim na ławicach śledzi w głębinach, rzadko zbliża się do brzegu.

Walka rybaka z drapieżnikiem trwała około godziny. W pewnej chwili zwierzę złamało wędkę mężczyzny. Sytuacja stała się niebezpieczna, gdy drapieżnik w szale wynurzał się z wody i przechylał niewielką łódź, na której znajdował się mężczyzna. Breton w tym momencie zablokował telefon i przerwał nagrywanie, po czym opanować sytuację i uwolnił rekina. Drapieżnik odpłynął.

Zdjęcie poglądowe

Reklama