You are currently viewing Potrącił i przejechał seniorkę

Potrącił i przejechał seniorkę

  • Post author:
Udostępnij:

Koszmarne nagranie udostępniła w sieci Surrey Police. Jadąca rowerem 70-letnia kobieta została potrącona, a następnie przejechana przez pijanego kierowcę. Na szczęście przeżyła.

Reklama

Do wypadku widocznego ze zdjęć doszło 12 maja zeszłego roku. Sprawcą był 49-letni Steven Selwood, który postanowił wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Mężczyzna czterokrotnie przekroczył dopuszczalny limit, wynoszący 0,8 promila.

Pijany kierowca  nie zauważył prawidłowo jadącej rowerzystki. Samochód terenowy uderzył w kobietę, która upadła na ziemię. Następnie mężczyzna ruszył do dalszej jazdy, przejeżdżając po 70-latce.

Kobieta uniknęła śmierci, choć zdarzenie pozostawiło poważne konsekwencje zdrowotne. Jak podkreślił sędzia prowadzący sprawę, mowa nie tylko o problemach fizycznych, ale także psychicznych.

Jak czytamy w komunikacie policji Steven Selwood nie tylko potrącił kobietę, miażdżąc ją pod kołami, gdy leżała na ziemi, ale także próbował uciec z miejsca zdarzenia. Dopiero dzięki pomocy świadków został zidentyfikowany przez policję i aresztowany.

Za spowodowanie poważnych obrażeń przez niebezpieczną jazdę i prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu 49-latek usłyszał wyrok dwóch lat i trzech miesięcy więzienia.

Reklama


Udostępnij: